Elérhetőségek

pardogyi@gmail.com

Online tudásbázis

Kövess minket

Pardo Gyí Projekt

Projekt azonosító: EFOP-5.2.2-17-2017-00081
Projekt teljes neve: Társadalmi innovációt és transznacionális együttműködést célzó PardoGyi Projekt
Pályázati forma: USZT, támogatás intenzitása: 100%, támogatási összeg: 49.902.170,-Ft
Projekt kezdete: 2017.11.15, projekt vége: 2020.05.14.
Megvalósítási helyszín: 8860 Lulla, Petőfi Sándor út 4.
Konzorciumi vezető: Diótörés Alapítvány
Konzorciumi partner: Chrisdimen Vallás-és Társadalomkutató Alapítvány

A marginális osztály tagjainak az életszínvonala lényegesen alacsonyabb, mint a társadalom többségéé, halmozottan hátrányos helyzetű csoportot alkotnak. Sokan közülük régóta vannak munka nélkül vagy az egyik munkahelytől a másikig sodródnak. Mások hajléktalanok vagy nincs állandó lakhelyük. Ennek a marginális osztálynak a tagjai hosszú ideig élhetnek állami segélyekből, jóléti ellátásból, gyakran kirekesztettnek nevezik őket, mivel nem részesei annak az életmódnak, amely a lakosság többségére jellemző.

A marginális osztály tagjait gyakran hozzák kapcsolatba a gazdasági és társadalmi hátránytszenvedő etnikai kisebbségekkel. A róluk szóló viták nagy része az Egyesült Államokból ered, ahol a szegény feketék gettósodásának jelensége hozta be a köztudatba a „fekete underclass” témát.

Egyes európai országokban azok a vendégmunkások alkotják ennek az osztálynak a nagy részét, akik húsz évvel ezelőtt a nagyobb prosperitás idején külföldön munkát találtak. Ide tartoznak például Franciaországban az algériaiak, Németországban pedig a török bevándorlók. Heves szociológiai viták kereszttüzében áll az „underclass” kifejezés. Bár ma már része a mindennapi szóhasználatnak, sok tudós és kommentátor igyekszik egyáltalán nem használni. Olyan fogalom, amelynek nagyon széles a jelentésköre, némelyek politikai és negatív töltetűnek tartják. Európában a legtöbb kutató inkább a társadalmi kirekesztés fogalmát használja.

Akadálymentesítés
Contrast